Baarn’da ilk Çadır Kampı | Ren Nehri Bisiklet Turu 2.Bölüm

0
923

Bisiklet turumuz için mükemmel bir başlangıç yeri olan Amsterdam ‘da, sabah Roy bizi kahvaltı için sakin keyifli bir mekana götürüyor, bir şeyler atıştırıp, tura başlangıç fotoğrafımızı çektiriyor ve bisikletlerimizdeki bazı problemler için yol üzerindeki Vakantie Fietser‘e uğruyoruz. Vakantie Fietser sorunları kısa sürede çözüyor ve 12:00 civarı yollardayız.

vfs bisiklet amsterdam

Amsterdam şehir merkezi oldukça kalabalık, tabi ki İstanbul ile kıyaslanmaz bile, netice de bisiklet trafiği araç trafiğinden daha yoğun. Yüzlerce bisikletin tıka basa parkedildiği bisiklet otoparkları var. Her yaştan insan bisikletleri günlük yaşam akışının merkezine yerleştirmiş.

amsterdam bisiklet parklari

Coffee Shop kokularını geride bırakıp, Amsterdam çıkışında bir markete uğrayıp erzak aldıktan sonra, pek çok küçük kasabadan geçerek yola devam ediyoruz. Yol üstünde her biri ayrı güzel müstakil Hollanda evleri ve güzel bahçelerini görüyoruz. Bu arada sürekli bisiklet yolu üzerindeyiz, yol üstünde sürekli çeşitli rotaları gösteren bisiklet yolu tabelaları ve bisikletlilere özel yapılmış trafik lambaları var. (sadece şehir içinde değil şehirler arası yollarda da var).

bisiklet trafik lambasi

Bir ara yol kenarında büyük bir alışveriş merkezi – outlet görüyor uğruyoruz ihtiyaç molası için, şansımıza bir de spor mağazası var. Fiyatlar fena halde ucuz, Türkiye’nin neredeyse yarı fiyatı. Taşıyabilecek olsam alacak çok şey var ama Karrimor marka ayakkabı ve şorta dönüşebilen pantolon almakla yetiniyorum.

Akşam saatlerine ulaşırken, orman kenarı bir bölgeden geçiyoruz. Artık kamp kuracağımız yerimizi belirlememiz gerekiyor. Fırat’ın daha önce Google maps’te işaretlediği kamp alanlarından birini seçip oraya doğru gidiyoruz.

hilversum hollanda bisiklet

İlk kamp yerimize giriş yaptık, orman içinde, oldukça büyük bir alanda kurulu. İçeride pek çok karavan var, bazıları geçerken uğramış, bazıları da yerleşik, sezonluk olarak yerleşmişler. Karavanın üzerinden çadır açmış, uydu anteni takmışlar, belli ki uzun süredir oradalar. Biz de çadırların kurulacağı bölgeye gidip önce çadırlarımızı kuruyoruz, sonra çadırların hemen yanındaki ağaç masada yemek/içecek/sohbet keyfi yapıyoruz. Hava açık, gökyüzü güzel, ortam süper, arkadaşlık harika.

ilk kamp yeri baarn hollanda bisiklet

 

ilk kamp yeri baarn hollanda bisiklet turu

ilk kamp yeri baarn hollanda bisiklet turu 2

 

Yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.