Yunan Misafirperverliği | Ren Nehri Bisiklet Turu 5.Bölüm

0
852

Ren Nehri bisiklet turumuzda planladığımız hedeften biraz geride kaldığımızdan, hem de duisburgkoln arasındaki güzergah çok sevimli olmadığından, duisburg tren istasyonundan trene binip, direkt Köln’ e geçeceğiz. Biletini aldığımız tren’de bazı vagonlara bisiklet ile binebiliyorsunuz, bu vagonlarda oturma alanı az, bisikletler için yer ayrılmış. 40 dakika kadar süren tren yolculuğunun sonunda dusseldorf’u da geride bırakmış oluyoruz. Köln’de türk dönercilerine de rastlayarak gezinirken, meydandaki büyük katedral ‘in önünde birkaç fotoğraf çekiyoruz.

ren nehri bisiklet turumuz koln e gidis

Buradan itibaren rotamız, buradan önceki kısma göre daha güzel olacak. Daha yeşil, daha doğal, daha nehir kıyısından. Köln dışına çıkıp biraz ilerledikten sonra yol kenarındaki bir büfeden bir sosisli sandwich alıp atıştıralım diyoruz. Girdiğimiz mekanın ismi Theo’s Grill. Küçücük bir mekan ama 50 çeşide sahip menüsü var, biralar var, Yunan Theo epey konuşkan ve samimi. Hazırladıkları da inanılmaz lezzetliydi. Daha önce Türkiye’de bulunmuş. Epey sohbet ediyoruz, hesabı ödememiz çok zaman alıyor çünkü sürekli ara verip bize annesinin evde yaptığı özel likör’den, Yunanistan’dan getirttiği Uzo’dan ikram ediyor.

theo grill ren nehri bisiklet turu

Akşamüstüne yaklaşırken Bonn’dayız. Geniş bir sahil yolu var. Genç , yaşlı herkes sportif faaliyetlerde. Koşu yapanlar, bisiklete binenler, yürüyüş yapanlar. Burada yaşayanlar her gün Pazar günüymüş gibi yaşıyor gibi görünüyor. Bonn’dayız ve her zamanki gibi ulaşmak istediğimiz kamp alanına yine hava kararmasına yakın ulaşacağız gibi. 10 km civarı yolumuz var. Pedallara asılıyoruz, hız kesmeden uzun süre gidiyor. Kamp alanına yaklaştığımız noktada küçük bir kasabaya girip marketten akşam yemeği için malzemeleri alıyoruz.

ren nehri bisiklet turu bonn

ren nehri bisiklet turu bonn2

Kampa ulaştığımızda saat 20:00’ye geliyordu, Biergarten Am Campingplatz Rolandswerth, yine harika bir alan. Nehrin kıyısında masalar, koltuklar ve hemen yanında orta yaşlı neşeli bir kadının barmenlik yaptığı çok güzel bir bar var. Pek çok karavan , 1-2 çadır ve barda bira içen birkaç kişi var. Hava soğuk olduğu için kamp sakinlerinin çoğu inzivada hemen her kamp alanında gördüğümüz gibi. Ama biz böyle yerlere sürekli gelemediğimiz için soğuk hava umurumuzda değil, hemen birer bira alıp, polarları giyip, nehir kyısında oturup dinleniyoruz.

ren nehri bisiklet turumuz bonn kamp alani

Çadırları kurmaya başladığımızda hava kararmıştı, kafa lambalarıyla, düz-güzel bir zemin bulup yerleşiyoruz. Duş aldıktan sonra yine nehir kıyısında kamp malzemelerimiz ve kamp ocağımızla yemeğimizi yiyoruz, marketten aldığımız şarap eşliğinde.

Yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.